Megaupload i Kim Dotcom Schmitz bez zarzutów – korupcja na szczeblu politycznym?

Sędzia zajmujący się sprawą Megaupload stwierdził, że Kim Dotcom może nigdy nie doczekać się na swój proces, gdyż ten zwyczajnie może się nie odbyć. Decydujące znaczenie miałyby mieć błędy proceduralne.

kim dotcom schmitz obrazek mw3 liberationSerwis Megaupload został zamknięty przez FBI na początku bieżącego roku, a jego właściciela aresztowano pod wieloma zarzutami – w tym również kryminalnymi. Okazuje się jednak, że mimo przeprowadzonej z hukiem i wielką pompą akcją amerykańskich służb specjalnych Kim Dotcom (Schmitz) nie usłyszy zarzutów, a przynajmniej wszystko na to wskazuje.

Organy odpowiedzialne za aresztowanie Dotcoma nie wypełniły wymaganych formularzy, a w wielu z istniejących zostawiono ogromne luki i nieścisłości – brakuje niezbędnych dokumentów do postawienia aktu oskarżenia. Tymczasem również i firma twórcy Megaupload może wyjść z opresji, bowiem obowiązujące przepisy skutecznie uniemożliwiają postawienie zarzutów zagranicznemu podmiotowi gospodarczemu.

Zdaniem sędziego mającego zajmować się sprawą Megaupload, proces prawdopodobnie w ogólnie niedojdzie do skutku. Takie samo zdanie wyraża także adwokat Dotcoma, twierdząc, że nikomu z osób związanych z witryną nie postawiono zarzutów, gdyż zgodnie z jego wiedzą, nie można tego uczynić. Nie wie on jednak dlaczego amerykańskie władze nie zdawały sobie z tego sprawy wcześniej.

kim dotcom schmitz megaupload sala sądowa rozprawa areszt

O ile większość osób słysząc taką nowinę, z pewnością byłaby szczęśliwa, jednak nie Dotcom, który jest wściekły na ludzi którzy zniszczyli jego działalność. W rozmowie Dotcom twierdzi, iż władze USA zniszczyły Megaupload, Megavideo i dziesięć innych zależnych spółek w tym rozwijającą linię odzieżową N1. -„Zniszczyli 220 miejsc pracy. Miliony prawdziwych użytkowników Megaupload nie ma dostępu do swoich plików

-„Odmówiono nam dostępu do dowodów, które oczyszczą nas, odmówiono funduszy by zapłacić naszym prawnikom, odmówiono wyboru prawników którzy mieli nas reprezentować, abyśmy mieli jakąkolwiek szansę na rzetelny proces” – mówi rozżalony Dotcom.

kim dotcom Schmitz megaupload szef ceo zdjęcie

Dla Megaupload najgorsze jest to, że wyrządzona nam szkoda nie może już zostać naprawiona, strona została doszczętnie zniszczona, a wraz z nią plany stania się spółką giełdową. -„Odbyliśmy już karę śmierci bez sądu (likwidacja witryny), jeśli więc jesteśmy niewinni zniszczenia nie mogą już być naprawione.

kim dotcom schmitz mansion rezydencta napis nazwa logo

Według Dotcoma przyczyna jest niezwykle jasna i prosta, otóż sprawa Megaupload była prezentem dla Hollywood od skorumpowanych amerykańskich sił. -„Zamknięcie Megaupload było możliwe z powodu korupcji na najwyższym szczeblu politycznym, służeniu interesom ekstremistów autorskich w Hollywood„.

Kim Dotcom twierdzi, że sprawa Megaupload to jeden wielki szwindel, a oni stali się ponownie pionkami w tej machnie. Jest jednak przekonany, że sprawiedliwość zwycięży -„To tylko kwestia czasu, zanim prawda wyjdzie. Pracujemy nad tym i robimy postępy.

megabox beta serwis usługa internet megaupload kim dotcom schmitz

Trzeba przyznać, że sprawa jest bardzo kontrowersyjna i więcej w niej niejasności niż pewnych prawnych „zaczepień”, tym bardziej, że przez wiele lat działalność Megaupload była określana jako „legalna”, a stała się „nielegalną” w przeddzień otwarcia nowej usługi MegaBOX, której zwolennikami byli artyści, do których to właśnie miała trafiać lwia część dochodów ze sprzedaży utworów, pomijając tym samym wytwórnie.

Jak zakończy się sprawa Megaupload?

Źródło: TorrentFreak, Di

Autor: Damian Szymański – Benchmark.pl

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s