Polish Special Forces

Interesująca seria, w której prowadzący, były komandos SAS Chris Ryan, zabiera widzów w podróż po różnych państwach świata. W każdym z nich przybliża kulisy pracy cenionych i profesjonalnych jednostek specjalnych. Autorzy dokumentu odwiedzają takie kraje, jak: Polska, Kazachstan, Brazylia, Kolumbia, Meksyk, Izrael i Sri Lanka. Dowiadujemy się, jak stróże prawa radzą sobie ze zorganizowaną przestępczością i obserwujemy przebieg policyjnych akcji, które często przeradzają się w krwawe i niebezpieczne starcia. Przyglądamy się także, jak przebiega proces szkoleniowy policjantów oraz jakim wyzwaniom muszą stawić czoła już wyszkoleni i doświadczeni oficerowie jednostek specjalnych.
Tuż po upadku komunizmu, w 1990 r. powstała w Polsce jednostka specjalna GROM, którą tworzą najlepsi żołnierze oraz członkowie sił zbrojnych. Zasilają oni szeregi policyjnych jednostek, w tym BOA – Biura Operacji Antyterrorystycznych. O powołaniu tej grupy składającej się z setki wyselekcjonowanych, doskonale wyposażonych ludzi, zdecydowano po zamachu 11 września 2001 r. w USA. Zadaniem Biura jest zwalczanie terroryzmu, prowadzenie działań bojowych, koordynowanie i nadzorowanie działań samodzielnych pododdziałów antyterrorystycznych policji. W trakcie szkolenia oficerowie poddawani są ciężkim psychologicznym testom
oraz wyczerpującemu wysiłkowi fizycznemu. Chris Ryan dołącza do oddziałów szturmowych i bierze udział w ich codziennym treningu. Prowadzący zostaje też zaangażowany do jednej z akcji. W tym odcinku poznajemy również tajemnice akcji pod Magdalenką z 2003 r., która na zawsze zmieniła oblicze polskiego antyterroryzmu.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s