Żywot Michała

Wstrząsający dokument obejmujący 3 lata z życia alkoholika w średnim wieku.

Michał pije już 30 lat. Na co dzień włóczy się, zbiera złom i makulaturę, by zarobione w ten sposób pieniądze przeznaczyć na alkohol. Bezdomny, brudny i zaniedbany, wciąż upija się do nieprzytomności w towarzystwie podobnych mu kolegów. Długie, wielodniowe ciągi picia przeplatają się z jego rozpaczliwymi próbami trzeźwienia i szukania pomocy w ośrodku św. Brata Alberta. Desperackie próby wyjścia z nałogu kończą się powrotem do regularnego picia.

Michał miał w przeszłości rodzinę – żonę i synka, ale postępujące uzależnienie doprowadziło do rozpadu jego małżeństwa.
W 1984 roku była żona Michała zabrała ich dwuletniego synka i wyemigrowała do Szwecji – od tego czasu mężczyzna nie miał kontaktu ze swoim synem, który dzisiaj jest już dorosłym mężczyzną.

Michał, przebywając w ośrodku i ucząc się na nowo trzeźwości i normalnego życia, postanawia wyruszyć do Szwecji i odzyskać stracony kontakt ze swoim synem.

NAGRODY: 2003 – Beata Januchta Łódź (Festiwal Mediów „Człowiek w Zagrożeniu”)-Grand Prix „Biała Kobra” 2004 – Beata Januchta Nagroda „Prix Circom” (Europejskie Stowarzyszenie Telewizji Regionalnych) za film dokumentalny 2004 – Beata Januchta Monte Carlo (MFFTv)-Srebrny Medal w kategorii filmów dokumentalnych 2004 – Beata Januchta Nagroda Prezesa Zarządu TVP za „wzruszającą i wnikliwą opowieść o człowieku, który walcząc z własną słabością, próbuje zachować godność, wiarę i nadzieję”

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s